Klubben

Besöksadress Öns Norra ände
Postadress: Box 4, 901 02  Umeå
Bg 5103 - 6119

Styrelsen

Maila till hela styrelsen på styrelsen@ubhk.se  
 Ordförande Roffa Asplund  ordforande@ubhk.se ,0930-21008,
070-680 96 98
 Vice ordförande Björn Bjuggren bjorn.bjuggren@ubhk.se
 
 KassörVeronica Sundqvistkassor@ubhk.se
 Sekreterare Kerstin Davis
 
sekreterare@ubhk.se
 LedamotPeder Nimrodssonpeder.nimrodsson@ubhk.se
 
 SuppleantIrja Nybrandirja.nybrand@ubhk.se
 
 Suppleant Åsa Larefalkasa.larefalk@ubhk.se 

Revisorer

Ordinarie Anette Grehn anette.grehn@gmail.com
Ordinarie  Owe Johnson Owe.Johnson@umu.se
Suppleant  Ewa Vrang  
Suppleant  Helen Israelsson  
 

Ansvariga Verksamhetsgrupper- och kommittéer

Ulrika Falk Wallberg, 076-1173523 agility@ubhk.se

    Maria Stjernfeldt,  ipo@ubhk.se

   Helen Israelsson,  bruksgruppen@ubhk.se

    Marina Lundström, lydnad@ubhk.se
     Eva Lindh Waterworth , rallylydnad@ubhk.se

    Mona Persson, mona.persson@ubhk.se

     Hanna Holm,  utstallning@ubhk.se

   Eva Wikström,  hug@ubhk.se

    Camilla Karlsson, test-beskriv@ubhk.se 

  • Plan och Material 

    Pether Ericsson, plan-mtrl@ubhk.se

    Ida Brännvall, pr-info@ubhk.se

  • Stuga och trivsel 

    Vakant

    Anders Burstedt, 090-380 68, tjanstehund@ubhk.se

         info@ubhk.se

 

  

 

 

  

 

 Boka eller hyra

    Kontakta:   bokastuga@ubhk.se

  • Loboohallen
    Carin Nylander-Nygren, carin.nylander@ubhk.se

Webb 

    Webrådet, webmaster@ubhk.se


Valberedning 

Ola Engman, ola.engman@umea.se

Eva Wikström

Olivia Steinholtz